Menüü Avaleht

03. - 08. 11. 2020

info@happyjazz.ee
+372 5026507
Wade Mikkola Session Band
  • Wade Mikkola : kontrabass
  • Pekka Toivanen : saksofon
  • Aivar Vassiljev : trummid

Wade Mikkola Jam Session

📌 Restoran Luu 📅 06.11 🕐 21.00 🎫 20 / 15 €

Soome üel tuntumal kontrabassimängijal Atro “Wade” Mikkolal tekkis huvi muusika vastu juba 13 - aastaselt. 70ndate alguses Helsingis tegutsenud jazziklubis “Little Jack 'Jazz Club” tutvus ta džässmuusikaga mis innustas teda kontrabassi ostma. Pärast keskkooli lõpetamist veetis aasta USA - s (1977–1978), esinedes New Englandi piirkonnas. Osales tundides ja töötubades Massachusettsi ülikoolis Amherstis, mida juhatasid Max Roach, Archie Shepp, Reggie Workman, Oscar Peterson. Kokku on elanud ja tegutsenud USA - s 14 aastat. Naastes 1997. aastal rikkaliku kogemuste pagasiga on ta väga aktiivne nii Soomes kui väljaspool.
Viimsi Happy Jazz Festivaliga seob Wadet pikaaegne sõprus. Nimelt on ta erinevates koosseisudes esinenud seni kõigil festivalidel.

Pekka Toivanen (s. 1961) on saksofoni ja klarnetit mänginud juba üle veerand sajandi ja enamasti viljeleb klassikalist jazzi. Tema kogemused ses vallas pärinevad Kulttis Big Bandist ja Brushane Big Bandist ning hiljem oli ta üks esimesi üliõpilasi, kes alustas õpinguid Sibeliuse Akadeemia jazziosakonnas 1983. aastal. Tema enda kvarteti moodustas 1980ndate keskel, mis võitis 1987. aastal Soome Jazzliidu bändikonkursi ja tegi järgmisel aastal liidu korraldatud tuuri. See stiilne bänd oli kuulus džässipubliku hulgas ja seetõttu esinesid nad 1980. aastatel palju džässifestivalidel ja klubides ning andsid 1988. aastal välja debüütalbumi Stick Around (Kompass Records).
Toivanen mängis 1990. aastate alguses Espoo bigbändis ja UMO Jazzorkestris ning tuuritas oma kvarteti ja laulja Saara Soisaloga Soomes ringi 1992. aastal. Oma teisel plaadil "Talle ei meeldinud tapeet" (Armastus / Johanna 1994) liitus juurde kuulus Trio Töykeät mängis ja saksofonisti kompositsioonid olid senisest pisut vürtsikamad.
Pekka Toivanen on pikka aega mänginud selliste koosseisudega nagu Oiling Boiling, kitarrist Tuomo Autio Zekosto ja Dream Team, Soome jazzi veterani Erik Lindströmi grupp.
Toivaneni üheks oluliseks ja pikaajaliseks partneriks on olnud bassist Wade Mikkola, kes on oma kontsertidel ja albumitel kasutanud Toivanenit saksofonistina. Pärast karjääri UMO-s on Toivanen jätkanud koostööd bigbändidega, ka piirkondlike orkestrite dirigendina.



Osta pilet



Video