Menüü Avaleht

03. - 08. 11. 2020

info@happyjazz.ee
+372 5026507
Titoks & Marko Matvere
  • Kristjan Rudanovski : viiul
  • Jaanis Kill : kitarr
  • Robert Nõmmann : kontrabass
  • Marko Matvere : laul, kitarr

Titoks & Marko Matvere

📌 Restoran Luu 📅 06.11 🕐 21.00 🎫 15 / 10

Virtuoosne, särav, tähelepanu püüdev ja meeletult tehniline, ent samas kõrvale mahe Titoks’i helikeel on miski, mis on Eestisse jõudnud alles viimasel sajandil.
Kollektiivi muusika viib kuulaja ajamasinas rännakule, kus avastatakse unustatud nostalgilisi meloodiaid, energiast pakatavaid swing‘i rütme ja suitsuse salongimuusika sumedat atmosfääri.
Titoks sai oma alguse Tartust, kus kohtusid viiuldaja Kristjan Rudanovski ja kitarrist Jaanis Kill. Algselt mängisid nad kahekesi erinevates restoranides ja lokaalides ning korraldasid väiksemaid kontserte Rudanovski & Kill nime all. Mõned aastad hiljem loodi ühe esinemise jaoks suurem koosseis (praeguseks nime all Les Estrellas), kus kohtusid Kristjan ja Jaanis kontrabassimängija Robert Nõmmann’iga.
Kuna paljud esinemised vajasid taustamuusikat ja mängima pidi pikalt, jäi duol palju ruumi katsetusteks ja eksperimentideks – mängiti tuntumaid jazz'i standardeid, blues’i ja ka Eesti muusikat, kuni leiti juhuslikult nende instrumentide jaoks kõige kõnetavam stiil gypsy-jazz.

Marko Matvere lõpetas aastal 1986 Pärnu 1. Keskkooli. Pärast Tallinna Konservatooriumi lavakunstikateedri XIV lennu lõpetamist 1990. aastal asus ta näitlejana tööle Tallinna Linnateatris, kus töötas kuni 2004. aastani. Pärast seda on tegutsenud vabakutselisena.
Tallinna Linnateatris on tema olulisemad rollid olnud Mercutio (Shakespeare "Romeo ja Julia"), Simone (Visconti "Rocco ja tema vennad"), Tartuffe (Molière'i "Tartuffe"), Athos (Dumas/Nüganen "Kolm musketäri"), Septimus Hodge (Stoppard "Arkaadia"), Hamlet (Shakespeare "Hamlet") jpt.
Matvere muusikalirollide hulka kuuluvad näiteks Georg (Vadi "Georg"), Javert (Schönberg "Les Misérables"), Insener (Schönberg "Miss Saigon"), Kuningas (Rodgers "Kuningas ja mina") ning Chagal (Steinman "Vampiiride tants").
Ta on ansambli Väikeste Lõõtspillide Ühing solist. Ta on mänginud Eesti Televisioonis näidatavates eestimaistes telesarjades, nagu "Wikmani poisid", "Ohtlik lend" ja "Tuulepealne maa".
Matvere on lavastanud muusikali "Chicago" (Kander), komöödia "Saateviga" (Szakonyi) ja komöödia "Opéra Comique" (Jackson). 25. mail 2007 etendus ooperimuusika festivali PromFest raames Endla teatris tema lavastatud ooper "Carmen".
Ta mängis peaosa Peeter Simmi Georg Otsast kõnelevas mängufilmis "Georg" (2007). Veel on ta mänginud filmides "Ameerika mäed" (1994) ja "Vana daami visiit" (2006).
Ta on lugenud dublaaži animafilmi "Jääaeg" ("Ice age") kolmes osas tiiger Diegole.
Aastal 2002 Tallinnas toimunud Eurovisiooni lauluvõistlusel oli Matvere koos Annely Peeboga õhtujuht. Hiiglasliku telepubliku ees esitasid õhtujuhid duetina ka Raimond Valgre laulu "Muinaslugu muusikas".
Duetis Liisi Koiksoniga esitas ta 2009. aasta XXV üldlaulupeol Jaan Tätte laulu "Tuulevaiksel ööl", mis oli tantsupeo "Üheshingamine" tunnuslaul ja märkis tulesaabumistseremoonia kulminatsiooni.

Osta pilet

Video