Menüü Avaleht

03. - 08. 11. 2020

info@happyjazz.ee
+372 5026507
Olli Soikkeli Trio
  • Olli Soikkeli : kitarr
  • Marian Petrescu : klaver
  • Kaisa Mäensivu : kontrabass

Olli Soikkeli trio

📌 Viimsi Raamatukogu 📅 07.11 🕐 18.00 🎫 20 / 15 €
"Olli Soikkeli, is a riveting Finnish guitarist who combines astonishing dexterity and speed with pure soul in a way that places him among the worthiest current day successors to the legacy of the great Django." The Wall Street Journal

Soomes Nurmes sündinud, praegu New Yorgis resideeruv Soikkeli tutvus suurepärase Django Reinhardti ja Gypsy Jazzmuusikaga varases nooruses, ning on jäänud sellele stiilile truuks siiani. Olli mängis džässiklubides ja festivalidel üle Soome ning tuuritas Euroopas koos Sinti kitarristi Paulus Schäferiga. Vaatamata oma noorusele on ta juba mänginud selliste nimekate artistidega nagu Bucky Pizzarelli, Stochelo Rosenberg, Tommy Emmanuel, Andreas Öberg, Cyrille Aimee, Antti Sarpila ja Marian Petrescu.
Pärast New Yorki kolimist 2014. aastal on Olli mänginud legendaarsetel lavadel, näiteks raekoda, Herbst Theatre, Birdland Jazz Club, Blue Note, Iridium ja Lincolni keskus.
Oma esimese albumi “Trois Générations” (2011) salvestas ta koos Hot Club de Finlande ja Vitali Imereliga ning teise albumi “Kouvola Junction” (2012) koos Paulus Schäferi ja Arnoud van den Bergiga.
Rhythm Future Quartet, mida juhib Olli koos viiuldaja Jason Anickiga, andis välja oma debüütalbumi (2014), millele järgnes “Travels” (2016), mis sai hulga positiivset kriitikat, sealhulgas Huffington Posti ja All About Jazz ajakirjade 2016. aasta parim album. 2018. aastal ilmus Olli uusim album “Rhythm Future Quartet and Friends”, kus esinevad kriitikute seas tunnustatud laulja Cyrille Aimée, Brasiilia tippbandolist Hamilton de Holanda ja kitarrist Stochelo Rosenberg.
Kõige värskem salvestus pärineb aastast 2019 koos Grammy nominent Marian Petrescuga.

Marian Petrescu sündis 1970. aastal Bukarestis ja on pärit suurest muusikute perest. Ta hakkas klaverit mängima neljaselt ning õppis Rootsis klassikalises ja jazzkonservatooriumis, millele järgnes Helsingi Sibeliuse Akadeemia. Oma kindla klassikalise koolituse, pimestava tehnika taustal hakkas Marian Petrescu kirglikult huvi tundma džässi ja improvisatsiooni seiklusliku maailma vastu.
Pori Jazzifestivalil debüteeris ta noorena, 15-aastaselt. Sellest ajast alates on tema karjääri iseloomustanud rahvusvaheline edu; Martial Solal Jazz klaverikonkursil (2. koht 1989. aastal) ja Bukaresti džässifestivalil (1. koht 1992. aastal). Esinemiste hulka kuuluvad Montreux, Pariis, Haag ja Kopenhaagen, Soome jazzifestivalid nagu Pori, April Jazz, Baltic Jazz jne.
Marian on mänginud paljude tähtedega; Arturo Sandoval, Toots Thielemans, Al Jarreau, Didier Lockwood, Jon Larsen, Richie Beirach, Tony Williams, Ulf Wakenius, Ray Charles bänd, Lars Danielsson, Riccardo Del Fra, Ron McClure, Hot Club de Norvege jne.
Täna on Marianil oma muusikakool, mis pakub nii klassikalist kui ka džässikoolitust ning ta õpetab ka konservatooriumis. Mariani stiil on eklektiline ja ta naudib kõiki jazzi stiile, alates ragtimest kuni moodsateni välja.
Marian armastab klaverit. Ta kohtleb klaverit sõbra, sparringupartneri ja armukesena. Tema mentor Pariisis, Martial Solal, nimetab Mariani "Jazz-klaveri Horowitziks", tema kõla on kristallselge, ilmselgelt inspireeritud Oscar Petersonist. Grammi auhinna pälvis Marian Resonance Big Band Plays Tribute to Oscar Peterson plaadil mängitud West Side Story medly eest.

Kaisa Mäensivu on auhinnatud Soome džässibassist ja helilooja. Ta esineb koos erinevate ansamblitega Euroopas ja USAs. Kui Kaisa esineb enamasti ansambliliikmena, on Kaisa’s Machine tema peamine projekt juhina.
2018. aastal võitis ta I koha rahvusvahelisel bassikonkursil Riga Jazz Stage. Samal aastal autasustati teda Pori džässifestivalil tõusva tähena.
Kaisa elab praegu New Yorgis, kus ta lõpetas magistrikraadi kõrgelt hinnatud Manhattani muusikakoolis 2017. aasta mais ja õppis selliste professorite juhendamisel nagu Dave Liebman ja Ron Carter.
Kaisa on salvestanud väga erinevate artistidega, sealhulgas oma grupiga. Kaisa's Machine andis oma debüütalbumi In the Key of K välja Eclipse Musicu vahendusel 2017. aasta detsembris. Album on saadaval kõigil voogesitusplatvormidel.

Osta pilet

Video