Menüü Avaleht

03. - 08. 11. 2020

info@happyjazz.ee
+372 5026507
Marian Petrescu
  • Olli Soikkeli : kitarr
  • Marian Petrescu : klaver
  • Teemu Åkerblom : kontrabass

Olli Soikkeli trio 📌 Viimsi Raamatukogu 📅 07.11 🕐 18.00


Marian Petrescu sündis 1970. aastal Bukarestis ja on pärit suurest muusikute perest. Ta hakkas klaverit mängima neljaselt ning õppis Rootsis klassikalises ja jazzkonservatooriumis, millele järgnes Helsingi Sibeliuse Akadeemia. Oma kindla klassikalise koolituse, pimestava tehnika taustal hakkas Marian Petrescu kirglikult huvi tundma džässi ja improvisatsiooni seiklusliku maailma vastu.
Pori Jazzifestivalil debüteeris ta noorena, 15-aastaselt. Sellest ajast alates on tema karjääri iseloomustanud rahvusvaheline edu; Martial Solal Jazz klaverikonkursil (2. koht 1989. aastal) ja Bukaresti džässifestivalil (1. koht 1992. aastal). Esinemiste hulka kuuluvad Montreux, Pariis, Haag ja Kopenhaagen, Soome jazzifestivalid nagu Pori, April Jazz, Baltic Jazz jne.
Marian on mänginud paljude tähtedega; Arturo Sandoval, Toots Thielemans, Al Jarreau, Didier Lockwood, Jon Larsen, Richie Beirach, Tony Williams, Ulf Wakenius, Ray Charles bänd, Lars Danielsson, Riccardo Del Fra, Ron McClure, Hot Club de Norvege jne.
Täna on Marianil oma muusikakool, mis pakub nii klassikalist kui ka džässikoolitust ning ta õpetab ka konservatooriumis. Mariani stiil on eklektiline ja ta naudib kõiki jazzi stiile, alates ragtimest kuni moodsateni välja.
Marian armastab klaverit. Ta kohtleb klaverit sõbra, sparringupartneri ja armukesena. Tema mentor Pariisis, Martial Solal, nimetab Mariani "Jazz-klaveri Horowitziks", tema kõla on kristallselge, ilmselgelt inspireeritud Oscar Petersonist. Grammi auhinna pälvis Marian Resonance Big Band Plays Tribute to Oscar Peterson plaadil mängitud West Side Story medly eest.

Video