Menüü Avaleht

03. - 08. 11. 2020

info@happyjazz.ee
+372 5026507
Coming Out
  • Kelli Uustani vokaal
  • Mathei Florea : klaver
  • Raimond Mägi : kontrabass

Kelli Uustani trio

📌 Kohvik Lyon 📅 03.11 🕐 19.00 🎫 10 / 8 €

Kelli Uustani on omapärase ja sooja hääletämbriga laulja ja laulukirjutaja, kelle taskus ka muusikateatri magistri diplom Londoni Kuninglikust Muusikaakadeemiast. Lõpetanud ka G.Otsa nim muusikakooli ja Eesti Teatri ja Muusikakadeemia. Kelli muusika kõigub jazzi ja popi vahepealsel alal, lisades juurde pisut kõlasid muusikateatrist. Kirjutades ja tõlkides ise palju tekste on tema jaoks oluline ka sõna ja selle edasi andmine. Esinedes väga eriilmeliste koosseisudega ja lüües kaasa ka teatrilavastustes on Kelli kui laulja ampluaa väga lai. Pikk koostöö oli Kellil ka Bel Etagé Swingorkestriga Mart Sanderi juhtimisel, kellega koos anti välja lausa 5 albumit 4 keeles. Orkestri Album Five Fifteen anti välja Inglismaal (Divine Arts) ja kuulutati 2006 a. jaanuaris Londoni päevalehe “Evening Standard” poolt nädala jazzalbumiks. Kelli oma esimene sooloalbum koos Aivar Vassiljev Acoustic bandiga ilmus 2007 aastal pealkirjaga “Kuni Pöördub tuul”. 2019 a ilmus teine autorialbum “COMING OUT - All about Nuance”

Mathei Florea õppis Tallinna Muusikakeskkoolis klassikalist klaverit ning seejärel Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis jazzklaverit Sergei Pederseni ja Vladimir Võssotski juhendamisel. Tema haridustee loomulik jätk oli Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, kus ta õppis kaks aastat Kristjan Randalu käe all. Siis viis elu Mathei aga Rootsi Skurup Folkhögskolasse, kus õppis aasta Loïc Dequidt’ juhendamisel. 2020. aastal lõpetas ta aga Berliini Jazz Instituudi, kus olid tema eriala õppejõududeks Wolfgang Köhler ja Tino Derado.

Ta mäletab, kui kuuenda klassi poisina kuulis esimest korda jazzi elavas esituses. Kõige rohkem võlus teda sel hetkel harmoonia. Nüüd, rohkem kui viisteist aastat hiljem, on harmoonia endiselt tema jaoks kõige inspireerivam. Lisandunudona aga ka palju muid väärtusi, muu hulgas võimalus jagada lava teiste suurepäraste jazzmuusikutega.

Raimond Mägi on eesti noorema põlve üks huvitavamaid bassimängijaid-heliloojaid, kelle oma muusika liigub pigem kaasaegse ja põhjamaise jazzi valda. Ta on välja andnud kaks autoriplaati ja liige omanimelises trios ning ka Kirke Karja kvartetis.

Osta piletVideo